Co można przeczytać dzieciom

Czytanie bajek to jedna z najlepszych rzeczy. Zarówno, jeżeli chodzi o dzieci, jak również dorosłych. To dzięki bajkom dzieci poznają fantastycznych bohaterów. To właśnie dzięki bajkowym opowieściom dorośli mogą sobie przypomnieć, że sami również byli kiedyś dziećmi. A do tego mogą się dobrze bawić. Nawet, jeżeli dziecko potrafi już samodzielnie czytać – i tak warto poświęcić kilka chwil wieczorem, aby przeczytać bajkę na dobranoc. W szczególności, że takie chwile pomagają zacieśnić więzi rodzinne. Jedną z ciekawszych propozycji, jeżeli chodzi o lekturę na dobranoc, jest “Książka detektywistyczna dla dzieci – “Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”“.

Książka przygodowa dla dzieci

Czego można spodziewać się po tej książce? Ogromu niesamowitych przygód. Tak, dzieci uwielbiają takie książki, dzięki czemu mogą bawić się wspaniale podczas czytania. Może sami osobiście nie będą mogli przeżyć takich fascynujących przygód, ale książki w tym względzie będą stanowić dla nich niesamowitą pomoc. Autorką tej książki jest Agata Romaniuk. Bardziej znana jest czytelnikom jest jako Pani Wieczorynka.

Biorąc już do ręki, uwagę zwraca się na kolorową okładkę, która została wykonana z dbałością o każdy detal. Piękna estetyka, dzięki czemu u czytelnika wzrasta poziom ciekawości, co też można znaleźć w środku. Zresztą, nie tylko sama okładka, ale szybko można przekonać się, że i w środku czekają na najmłodszych niezwykłe ilustracje, które pobudzają wyobraźnię. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zapoznać się z treścią, która pozwala zagłębić się w świat zagadki…kryminalnej.

Kto ukradł śledzie?

“Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi” przenosi wszystkich do Cieszyna. To właśnie tam niedługo ma się odbyć wielki bankiet, gdzie zostały zaproszone same znakomitości. Wielką “gwiazdą” wieczoru mają być smakowite kanapeczki ze śledziem. Wyborny przysmak. Tylko że chwilę przed bankietem, zostaje obrabowany sklep na ulicy Głębokiej, skąd miały pochodzić owe śledzie. Wyjaśnieniem sprawy ma się zająć komisarz Ludwik Psota i policjantka Walerka Koczy. Jednak nic im nie idzie. Okazuje się, że do akcji musi wkroczyć Kocia Szajka. Gdzie człowiek nie może, tam będzie w stanie posłać kocich detektywów, którzy na pewno będą w stanie wyjaśnić, kto dopuścił się skandalicznego czynu włamania, doprowadzając też tym samym do ruiny finansowej, właścicielkę sklepu. Czy kocury będą w stanie znaleźć złodziei, dzięki czemu uda im się ocalić bankiet? Odpowiedź znajduje się w ten niezwykle barwnej książce.