Czy koty mogą zostać detektywami

Nie tak łatwo wybrać dobrą książkę dla dzieci. W sklepach znaleźć można wiele ciekawych propozycji, ale nie można zapomnieć o tym, aby wybierać takie propozycje, gdzie nie ma się do czynienia z agresją, czy też z tym podobnymi elementami. Lepiej pokazywać najmłodszym ciekawsze, lepsze wzorce. Jakie książki można więc zaoferować młodym czytelnikom? Jedną z takich propozycji ma Agata Romaniuk, która zaprasza do czytania książki pt.”Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”.

Co się stało w Cieszynie?

Sam tytuł jest niezwykle intrygujący, a to dopiero początek niesamowitej przygody, która czeka na wszystkich czytelników. Oto piękne miasto – Cieszyn. To właśnie w tym urokliwym miasteczku ma odbyć się wielki bankiet w ratuszu. Ma przybyć naprawdę ogromna ilość osób. Przewidziano przekąski. Wśród nich nie może zabraknąć kanapki ze śledziami, które uważane są za lokalny przysmak. Tylko że w przeddzień tego wielkiego wydarzenia, sklep na ulicy Gołębiej, skąd mają pochodzić bankietowe śledzie, zostaje obrabowany. Kto jest odpowiedzialny za ten haniebny czyn?

Na miejsce zbrodni zostaje wezwana policja. Do wyjaśnienia tej sprawy zostają wyznaczeni najlepsi ludzie, w tym chociażby komisarz Ludwik Psota i policjantka Walerka Koczy. Tylko że ludzie nie są w stanie poradzić sobie z tak ogromnym wyzwaniem. Do akcji musi wkroczyć Kocia Szajka. Ostatnia nadzieja w dumnych kocurach, które przeistaczają się w detektywów. Jeżeli już oni tego nie wyjaśnią, to już nie ma żadnej nadziei, iż bankiet będzie mógł się odbyć.

Kocia Szajka dowodzona jest przez Komandosa. Dumnego kocura, który był kiedyś oficerem kocich oddziałów specjalnych. Jego oraz jego podwładnych misją, jest odnalezienie winnej osoby za rabunek. Czy im się to uda? Kocury wiedzą, że muszą dać z siebie wszystko, dzięki czemu bankiet będzie mógł się w końcu odbyć. Dzieci na pewno będą chciały przeistoczyć się w detektywów – podobnie, jak koci bohaterowie. Wspólnymi siłami uda się na pewno odpowiedzieć na zagadkę, kto za tym wszystkim stoi.

Wspaniała bajka dla dzieci

Agata Romaniuk zadbała o niesamowity klimat tej powieści, dzięki czemu chce się wszystko przeczytać za jednym razem, aby móc odpowiedzieć na pytanie, kto jest winowajcą. Do tego, nie lada gratką jest to, że w książce znaleźć można “ślady” niezwykle oryginalnego języka cieszyńskiego. Nie dość, że zabawa, to jeszcze trochę kultury. Książka już cieszy się dobrą opinią wśród czytelników, więc tym bardziej warto zajrzeć do środka.