Zawsze można liczyć na Kocią Szajkę

Rozglądając się za książkami dla dzieci, dobrze jest zwrócić uwagę na jedną ze wspaniałych propozycji. “Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi (www.taniaksiazka.pl)” z pewnością spodoba się najmłodszym, a także dorosłym. Warto sięgnąć po tę książkę i przekonać się o jej zaletach.

Kocia Szajka zawsze da radę

Jeśli coś nie jest w porządku i trzeba rozwiązać jakąś sprawę to najlepiej udać się do wyjątkowo sprytnych czworonogów. Posiadają wspaniałe umiejętności detektywistyczne i nie odmawiają udzielenia pomocy. Tym razem muszą rozwiązać tajemnicę związaną ze śledziami. Pojawił się wielki problem dotyczący uroczystego bankietu w ratuszu. Zniknęły słynne w mieście kanapeczki. Jednym z ich głównych składników są właśnie śledzie. Problem pojawia się wtedy, kiedy na krótko przed uroczystością dokonano włamania do sklepu rybnego. Raczej nie jest ciężko domyślić się, co zostało z niego ukradzione.

Przyznam się szczerze, że ta opowieść rozbawiła nie tylko moją pociechę. Sam miałem wiele radości, kiedy czytaliśmy ją razem. Książka napisana jest lekkim i przyjemnym językiem. Jest to wygodne dla dziecka, które łatwo może zrozumieć treść i przy okazji uczestniczy we wspaniałej przygodzie. Jest również ciekawie za sprawą samej detektywistycznej opowieści. Przyciąga uwagę i pobudza zainteresowanie, tym samym zachęcając do dalszego poznawania perypetii zwariowanych kotów. Można się dobrze bawić i pośmiać. Ilustracje również zasługują na uwagę. Pasują do zawartości i są po prostu fantastyczne. Ciężko sobie zresztą wyobrazić ich brak. Wszystko to składa się na rewelacyjną całość i przemawia za wyborem tej książki.

Świetna propozycja czytelnicza na każdy dzień

Polubiłem oryginalnych i odważnych kocich bohaterów, a także całą serię z nimi w rolach głównych. Najważniejsze dla mnie jest też to, że moje dziecko ma wiele radości, kiedy może uczestniczyć z nimi w ich przygodach. Jest to dla mnie najlepszy dowód na to, że wybór okazał się dobry. Podoba mi się to, w jaki sposób pisze Agata Romaniuk, trafiając przy tym do najmłodszych. Posiada talent do pisania i wykorzystuje go w pełni. Dzięki temu ma się do czynienia z czymś niezwykle interesującym. Dodam do tego jeszcze wpływ na wyobraźnię i wzbudzanie ciekawości. Każdy z elementów tej opowieści został przygotowany wyśmienicie i z wdziękiem. Powstało przez to coś wyróżniającego się w literaturze dziecięcej.

Zachęcam do sprawdzenia tej książki, jak i zresztą całego cyklu. Podczas czytania można spędzić przyjemnie czas. Kocia Szajka czeka i zaprasza do rozwiązania zagadki. Przygotować należy się na moc wesołych wrażeń.